Badania i rozwoj firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany cały swój zakład w kajecie. W tymże samym, w jakim mówił ewidencje sprzedaży. Chociaż jego interes nie miał jedynie produktów oraz artykułów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych zapewne być kilkadziesiąt rodzajów. Pisanie w notesie nie rozwiąże problemów współczesnego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo dobrej techniki przechowywania, jaką jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej form?

Motion Free

Z uwagą przychodzi firma Comarch, jeden z najpopularniejszych twórców oprogramowania na Krajowym rynku oraz udzielany przez niego wms program magazynowy. To szczególne i wysoce zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych produktów i materiałów. Komponuje się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które dobrze ze sobą współpracują, i jednocześnie są idealne rozwiązanie dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi bazę projektu i umożliwia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla poszczególnych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości małych i ogromnych stanów, ustawiać znaczenia dla jednych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansa etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To rzeczywiście dodatki, do normalnego zadania, jakim jest przekazywanie, przesuwanie, leczenie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten przyjmuje dyspozycje, organizowane przez kierownika, co usprawnia cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak pewne elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na poziomie dokumentów handlowych, zaś nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.