Oswietlenie awaryjne hydrantow

Systemy oświetlenia awaryjnego mają bardzo poważną pracę w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w przypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni stać trwale okaleczeni, a nawet może zostać zagrożone ich trwanie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zachowają się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w tych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal absolutnie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na inne typy, ale zadaniem wszystkiego z nich istnieje utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez jakiś okres po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie jedynie w przemyśle ale dodatkowo w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w toku codziennej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw ma niestety pewne wady, jakimi jest podawanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny system teoretyczny do dawania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można również użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło wykonywać wiele godzin, ale energię będzie silna także oddać do pozostałych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.